برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ 12 اصل مهم برای قبولی در رشته پزشکی | 3m-healthtourism

حداقل رتبه برای قبولی در رشته پزشکی چند است؟ برای قبولی در یک دانشگاه متوسط و معمولی در رشته پزشکی حداقل رتبه قبولی حدود 2 هزار است. رشته پزشکی به تربیت افرادی می پردازد که وظیفه شناخت بیماری ها، تشخیص، شیوه های مراقبت های بهداشتی شامل درمان و پیشگیری از بروز آن ها را برعهده دارند. علم پزشکی امروز بسیار گسترده شده است و علاوه بر بررسی درمان و شناخت بیماری ها، به تحقیق و بررسی درباره بیماری ها و عوامل بیماری زا نیز می پردازد. برای قبولی در رشته پرطرفداری مانند پزشکی، رتبه داوطلب باید زیر 1000 و میانگین درصدهای هر درس باید 70 به بالا باشد. این افراد با انگل‌هایی (میکروارگانیسم‌هایی مثل باکتری، ویروس، کرم و حشرات) سروکار دارند که به‌طور موقت یا دائم داخل یا روی بدن انسان زندگی می‌کنند.

  • چنانچه تعداد غیبت‌های موجه یک دانشجو در دوران کارآموزی در یک بخش از یک دهم کل مدت زمان دوره کارآموزی تجاوز کند، دانشجو موظف به تکرار کل دوره کارآموزی آن بخش می‌باشد.
  • هزینه برای موفقیت در کنکور حتما لازم است و بیشتر شبیه یک سرمایه گذاری مطمئن است اما بوده اند افراد انگشت شماری که در این مسیر کمتر هزینه کرده اند.
  • رشته های پیراپزشکی همچون پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری درآمد نزدیک به هم دارند و بیشتر شدن میزان حقوق بستگی به بیمارستان محل کار ، میزان تحصیلات ، سابقه کار و … دارد.

میانگین مجله خبری توریسم سلامت ماهیانه پزشکان عمومی از 3 تا 8 میلیون تومان گزارش شده است که با توجه به شرایط می تواند کمتر یا بیشتر باشد. در دوران رزیدنتی یا همان دوره ی دستیاری، دانشجویان با توجه به رشته های تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل، حقوق ۱ تا ۳ میلیون تومانی خواهند داشت. بنظرتون بر برا پزشکی باز کنکور بدم؟؟ مطمعنم اگه امسال بخونم میارم ولی فقط نگران سنم هستم تا تخصص بگیرم میشه سالم… این مطالب واقعا خیلی به من کمک کرد و من یه جورایی آیندم رو خواندم. به نظرم رشته ی پزشکی چیزی نیست که همه آرزو دارن پزشک بشن پول در بیارن.من خودم اول برای این میخواستم پزشک بشم که پول در بیارم اما با این متن نظرم خیلی عوض شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۵-پنجم عامل موثر بر قبولی پزشکی این است که شما بومی اون استان یا استان های اطرافش هستید یا نه؟ نوع گزینش رشته پزشکی دوره روزانه به صورت بومی ناحیه ای است. در ۴ رشته دکتری عمومی که یکیشون پزشکی هست ۶۰ درصد داوطلب های سهمیه مناطق از بومی های همون ناحیه و ۴۰ درصد از غیربومی ها انتخاب میشن. برای غیر از این ۴ رشته تجربی اونهایی که بومی گزینی دارن در دوره روزانه بومی گزینی به صورت ۸۰ درصد بومی به ۲۰ درصد غیربومی هست. مثلا استان های ایلام، خوزستان و لرستان یک ناحیه هستن، گلستان گیلان مازندران یک ناحیه هستن پس بچه های این استان ها که با هم یک ناحیه رو تشکیل میدن واسه قبولی پزشکی دانشگاه های همون استان ها بومی محسوب میشن و شانس قبولی بیشتری دارن.

تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و…)

در گذشته جراحان عمومی اعمال ارتوپدی، اورولوژی و… انجام می دادند ولی با ایجاد رشته های تخصصی عمل کرد آنان به جراحی های دستگاه گوارش و تیروئید محدود شده است و جراحی سایر قسمت ها به رشته های فوق تخصصی سپرده شده است. آیا نمرات نهایی دروس بهداشت و علوم اجتماعی دیپلم تجربی که در معدل کتبی گنجانده شده، در کنکورتجربی ۱۴۰۲ تاثیر دارد، یا این دروس را از معدل دیپلم و تاثیر گذاشتن در کنکور تجربی ۱۴۰۲ خارج می شوند. آنچه در این میان،‌ اهمیت دارد، این است که هرچند، مطالب ارائه شده در دانشگاه‌ها، منطبق با علم و فناوری روز دنیا هستند، اما ماندن در مسیر پیشرفت، کافی نیستند. یک پزشک، باید همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه دارد و همیشه تشنه یادگیری مطالب و تکنیک‌های جدید باشد. شرکت در انواع کارگاه‌ها، همایش‌ها و سمینارها، نقش بسزایی در این امر دارند. پس از پایان این دوره مهم، دانشجویانی که موفق به کسب نمره قبولی در تمام واحدها شده باشند، وارد مقطع کاراموزی می‌شوند.

من امسال پزشکی روزانه قبول شدم، و الان ترم ۱ هستم..کلاسهای ما مجازیه، خیلی پربازده نیست واقعن. سلام بستگی به میزان علاقتون داره…\nدر حال حاضر رشته های تجربی بازار کار بهتری نسبت به باقی رشته ها دارند…\nدرآمد پزشکی در طول دوران تحصیل میزان قابل توجهی نیست…. علاوه بر این، روحیه افرادی که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، متفاوتتر از سایر افراد است.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم