رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی در سال 1400 | 3m-healthtourism

دانشکده پزشکی این مرکز در سال 1927 توسط دکتر فوکینگ یان، مربی و محقق برجسته پزشکی چینی در زمینه بهداشت عمومی بنانهاده شد. امروزه فودان بیش از 45،000 دانشجو را در برگرفته و 15 درصد از این آمار را، دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه دارای 16 دانشکده و شش آموزشگاه حرفه‌ای بوده و تقریباً دانشجو را در خود جای‌داده است. کالج پزشکی دانشگاه ملی سئول نیز که در فوریه 2012 آغاز به کارکرد، یک موسسه قوی در زمینه‌های آموزش پزشکی، تحقیقات و مراقبت‌های بهداشتی سلامتی است. این دانشگاه به 10 دانشکده مجزا تقسیم‌شده و درعین‌حال از سیستم کتابخانه‌ای بسیار بزرگ و مجهز برخوردار است. در مورد تحصیل در رشته پزشکی نیز باید گفت دوره‌های کارشناسی پزشکی، به‌صورت علوم بیوپزشکی در دوره‌های 3 ساله برگزار می‌شوند و علاقه‌مندان امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز دارند.

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

گفتنی است باشگاه‌ها و انجمن‌های مجله خبری توریسم سلامتیی بسیاری در دانشگاه ملبورن وجود دارند و 7 برنده نوبل نیز در این دانشگاه تدریس کرده‌اند. این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سال 1853 تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت ویکتوریا به شمار می‌آید. پردیس اصلی این دانشگاه، در حومه پارک ویل و سایر پردیس‌ها در حومه ویکتوریا واقع‌شده‌اند. امتحان MCCQE1 در کشورهای همسایه ایران برگزار می شود اما دو امتحان دیگر MCCQE2 , NAC-OSCE در کانادا داده شود. نکته 1 بهتر است رشته لیسانس رشته آسانی باشد تا معدل بالایی در آن کسب کرد. این دانشگاه بیش از 100 کتابخانه در خود جای‌داده است که درمجموع بیش از 15 میلیون کتاب در آن‌ها نگهداری می‌شود.

  • این موسسه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی دارد، به همین دلیل ارتباطات مهمی با دانشکده های پزشکی خارجی برقرار کرده است.
  • بسیاری از دانشگاه های پزشکی کشور چین دارای رتبه بندی بالایی هستند.
  • ابتدا به سوال چرا تحصیل در آمریکا را انتخاب کنیم؟ پاسخ خواهیم داد.
  • اولین دانشگاهی که می توان آن را در لیست بهترین دانشگاه های پزشکی کانادا قرار داد، دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو می باشد که هر دانشجویی به آن فکر می کند.
  • متقاضیان باید توجه داشته باشند در صورتی که دانشگاه خارجی مورد نظر، قبولی و کسب حداقل نمره در آزمون زبان خاصی را معیار و شرط پذیرش قرار دهد، داوطلب ملزم است آن شرط را نیز (علاوه بر موارد فوق) احراز کند.
در ۲۵ سال گذشته، دانشگاه کوچ ترکیه رکورد قابل توجهی در تحقیقات داشته و تا به حال بیشترین میزان کمک‌های تحقیقاتی از سوی اتحادیه‌ی اروپا در ترکیه را دریافت کرده است. در سال تحصیلی 2019-۲۰۱۸ دانشگاه کوچ رتبه‌ی اول را در بین دانشگاه‌های ترکیه را از آن خود کرد. انتخاب بهترین کشور برای تحصیل، با توجه به سلیقه، علاقه و بودجه شما می تواند متفاوت باشد. با این حال، با توجه به قرار گرفتن اکثریت دانشگاه های برتر اروپا در انگلستان، این کشور به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور شناخته می شود. در هر نقطه از دنیا که زندگی می کنید، تحصیل و اخذ پذیرش در دانشکده های اروپایی می تواند سخت و چالش برانگیز باشد. با این حال، دانشکده های پزشکی اروپا، نرخ پذیرش بالاتری دارند.

http://coopna.irدانشگاه ییل، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که سومین موسسه آموزش عالی قدیمی در ایالات‌متحده به شمار می‌آید. قدمت این دانشگاه به سال 1701 بازمی‌گردد؛ زمانی که این مدرسه به‌عنوان مدرسه دانشگاهی در سایبروک کانکتیکات تأسیس شد، اما 15 سال بعد به نیوهاون انتقال یافت. نکته 2 در ایالت کبک می‌توان به جای اخذ مدرک لیسانس 4 ساله در کالج 2 سال تحصیل کرد و بعد آزمون MCAT را داد. شرکت‌هایی نظیر گوگل، نایک، نتفلیکس، سان مایکرو سیستم و اینستاگرام که توسط کسب‌وکارهای وابسته و فارغ‌التحصیلان استنفورد تأسیس‌شده‌اند، سالانه بیش از 2.7 تریلیون دلار درآمد کسب می‌کنند. فارغ‌التحصیلان استنفورد، همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی نظیر Kiva و SIRUM را تأسیس کرده‌اند. هزینه زندگی در روسیه تقریبا بین 400 تا 450 دلار است و شهریه دانشگاه هم به طور میانگین 6000 تا 7000 دلار است.

معرفی 6 تا از  دانشگاههای پزشکی چین

اسپانیا نیز ۱۴ دانشگاه را در میان بهترین دانشگاه‌های پزشکی جهان از آن خود کرده که از آن میان می‌توان به دانشگاه «بارسلونا»‌ Universit de Barcelona اشاره کرد. ایالات‌متحده، یکی از محبوب‌ترین مقاصد و البته یکی از گران‌ترین‌ها برای تحصیلات عالی در جهان است. هزینه‌های تحصیل از 39،150 تا 64،053 در سال بسته به خصوصی یا دولتی بودن مرکز آموزشی متغیر هستند.

امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۲

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم