رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی در سال 1400 | 3m-healthtourism

همچنین برای دانشجویان ایرانی یا هر دانشجوی قاره آسیا، بهترین کشور اقتصادی برای گذراندن دوره MBBS، قطعا کشور چین است. تحصیل پزشکی در چین هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی دارد. اگر مزایای تحصیل در این کشور و برترین گزینه های پزشکی در این کشور را نمی دانید، این مقاله را حتما بخوانید.

محصولات موسسه

یا اینکه مجله خبری توریسم سلامت ارائه شده از آن، در کشوری که در آینده قصد طبابت در آن را دارید، دارای اعتبار باشد. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمان خصوصاً در مقطع تخصص لازم است که مکاتبات با اساتید یا پروفسور های دانشگاه انجام شود، این مکاتبات از طریق ایمیل می تواند انجام شود ولی معمولاً مراجعه حضور هم الزامی می شود. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، بسته به نوع پذیرش ارسال شده، باید مدارک و مستنداتی به سفارت آلمان تحویل داده شود تا مراحل اخذ ویزای تحصیلی یا کاری آلمان برای شخص طی شود.

  • با این حال، هزینه تحصیل در اروپا در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا نظیر ایالات متحده آمریکا و … بسیار ارزان تر است.
  • سالانه و در مجموع حدود ۲۶۰ نفر به رشته‌های پزشکی دانشگاه کمبریج راه پیدا می‌کنند که دروس آن همانند دانشگاه آکسفورد، به دو شاخه دروس پیش بالینی و بالینی تقسیم می‌شود.
  • دومین دانشگاه بزرگ استان آلبرتا، دانشگاه کلگری می باشد و این دانشگاه نیز از بهترین دانشگاه های پزشکی کانادا به حساب می آید و دانشجویان زیادی برای این دانشگاه درخواست می دهند.
  • دیگر محصول این شرکت، شربت و قرص تقویت سیستم ایمنی بدن با نام ایموپرت است که برای درمان سریع سرماخوردگی نیز به کار می رود.
  • این دانشگاه به 10 دانشکده مجزا تقسیم‌شده و درعین‌حال از سیستم کتابخانه‌ای بسیار بزرگ و مجهز برخوردار است.
  • سه قاره است و شامل برنامه های تبادل دانشجو و کارکنان و همچنین همکاری های علمی با سایر دانشگاههای جهان است.

دانشگاه پکینگ بعنوان دومین دانشگاه چین در رده بندی های بین المللی قرار دارد. این دانشگاه در شهر پکن واقع شده و در سال 1898 تاسیس شده است. دانشگاه پکینگ یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های پزشکی چین و دارای بزرگترین کتابخانه در بین دانشگاه های آسیایی است. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان بین الملل، این کشور را برای ادامه تحصیل خود بخصوص در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی انتخاب می کنند.

کلان‌منطقه‌های آموزش[ویرایش]

از دیگر دانشگاه های استان اونتاریو به دانشگاه وسترن می توان اشاره داشت. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های پزشکی کانادا به شمار می آید و همانند سایر دانشگاه های استان اونتاریو برای دانشجویان بسیار جذاب می باشد. حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و پذیرش در این دانشگاه 3.7 می باشد. آزمون MCAT برای این دانشگاه بجای این که مثل سایر دانشگاه ها 4 بخش داشته باشد، سه بخش دارد و حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش 380 می باشد. شهریه این دانشگاه برای رشته های پزشکی، 39,105 دلار در سال می باشد که با هزینه جانبی مثل بیمه، کتاب و …، 41,608.55 دلار در سال می باشد. این دانشگاه نیز بورسیه های زیادی اعطا می کند که بورسیه های بلاعوض نیز شامل این نوع بورسیه ها می شوند.

فرصت جدید ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ برای داوطلبان در اسفندماه فراهم شد. دانشگاه‌های پزشکی استرالیا امسال ۲۲ نماینده در میان برترین های پزشکی دارد که از این ۲۲ دانشگاه ۲۰ تا در استرالیا و ۲۲ تا در نیوزلند واقع شده اند. از این ۲۰ دانشگاه ۴ تا در میان رتبه‌های زیر ۵۰ هستند که دانشگاه University of Melbourne در رتبه ۱۷ و به دنبال آن دانشگاه University of Sydney در رتبه ۱۸ قرار گرفته اند.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم