رشته پزشکی گزینه دو | 3m-healthtourism

بیشتر سختی رشته‌ی پزشکی از زمانی شروع می شود که به عنوان کارورز به مدت یک سال و نیم در بیمارستان مشغول به فعالیت می‌شویم. دوره‌ی کارورزی شیفت‌های شب زیادی دارد و مسئولیت‌های زیادی بر دوش یک اینترن است. به طور کلی برای ورود به رشته پزشکی باید بیشتر زندگی خود را وقف کرد و تا سال‌های طولانی باید تحصیل نمود در انتها باید بیشتر زمان خود را در بیمارستان‌ها گذراند. دروس علوم پایه (2.5 سال) که شامل دروس آناتومی، جنین شناسی، فیزیولوژی، بافت شناسی، بیوشیمی، باکتری و ویروس شناسی و درس های اختصاصی مثل بلوک اعصاب، گوارش، ادراری تناسلی، قلب، بلوک بینایی شنوایی، بلوک تنفس، پوست و غدد و…

  • این نرخ رشد صعودی تعداد پزشکان و دندانپزشکان و داروسازان ایرانی در حالی هست که نرخ رشد جمعیت کشور و پیش ­بینی که برای جمعیت کشور در سال­های آینده شده نرخ نزولی داره.
  • با ثبت نانم در قسمت خبرنامه سایت بخون، در هر کجا و هر زمانی که قرار دارید، می‌توانید از آخرین مطالب منتشر شده ما به صورت داغ داغ، مطلع شوید.
  • قبولی در کنکور به یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای دانش‌آموزان و داوطلبان در طول دوران تحصیلی تبدیل شده است.
  • در باکتری،‌ باکتری‌های بیماری‌زا را یاد می‌گیری و در ویروس‌شناسی، ویروس‌ها را.
  • ببینید در طول دوران تحصیل پزشکی هر چقدر هم که شما درسخوان باشید مدت زیادی می باشد که نشان می دهد چه کسانی مرد میدان هستند.

از طرفی، بر خلاف دیگر زیرمجله خبری توریسم سلامت‌های گروه آزمایشی تجربی، که زمین شناسی، برای آن‌ها، دست کم، ضریب یک تخصصی گرفته است، در زیرگروه ۱، نمره تراز این درس با ضریب صفر،‌ محاسبه می‌شود و در امتیاز نهایی داوطلبان، هیچ تاثیری ندارد. افرادی که حداقل شش ماه به طور داوطلبانه در جبهه خدمت کرده اند، از گذراندن طرح دوساله پزشکی معاف هستند. سلام بخونی دوست داشتنی، شیدا کبیرعبادی هستم دبیر، مترجم، محقق و منتقد زبان و ادبیات فرانسه، دبیر و مترجم زبان انگلیسی، شاعر، نویسنده، مشاور تحصیلی و فعال اجتماعی. مفتخرم در سایت بخون گوشه‌ای از تجربیات تحصیلی خودم رو در اختیار شما عزیزان قرار بدم.

درآمد رشته پزشکی چقدر است؟

سلام من دانشجو ترم ۳ مدیریت هستم میخوام خودمو برای کنکور تجربی اماده کنم و پزشکی قبول شم. به همین دلیل، هر یک از شما داوطلبان عزیز می توانید با استفاده از مطالعه دقیق و تحلیل و آنالیز هر یک از سوالات، کمترین اشتباه را هنگام کنکور داشته باشید و قبولی صددرصد در پزشکی را در آینده خود ببینید. علاوه بر این، تمرین و تکرار تست ها سبب می شود تا شما سوالات را به طور مکرر مشاهده نموده و در زمان کنکور سریع تر به آن ها پاسخ دهید. اما، به یاد داشته باشید که برای افزایش سرعت خود رد زمان تست زدن، بهتر است که روش های تست زنی سریع را بدانید.

وضعیت بازار کار و میانگین در آمد رشته پزشکی

افراد دیگری هستند که حق دارند یک بار در آزمون رزیدنتی شرکت بکنند و اگر قبول شدند، طرح دوران عمومی خود را نروند. درسهای عمومی از جمله درسهای گروه معارف که شامل ۱۴ واحد درسی است و دروسی مانند مبانی کامپیوتر، ادبیات فارسی، زبان های انگلیسی عمومی و تخصصی و تربیت بدنی در این پنج ترم ارایه میشوند. بیشتر دانش آموزان علوم تجربی، قبل از کنکور لااقل یک بار به پزشک شدن خودشون با روپوش سفید فکر کرده اند.

اگر فردی هستید که با دیدن خون، از حال می‌روید و در مواجهه با چنین مواردی، استرس می‌گیرید و کنترل شرایط از دستتان خارج می‌شود، نیاز است که درباره‌ی انتخاب این رشته، کمی بیشتر فکر کنید. چرا که در طول دوره‌ی تحصیل و همچنین در بیمارستان و یا مطبی که در آن کار می‌کنید، مطمئناً با صحنه‌های دلخراشی مانند جراحت، خون‌ریزی‌های شدید و حتی مرگ! بنابراین باید به عنوان یک پزشک، علاوه بر کنترل وضعیت بیمار، توانایی برخورد با شرایط سخت را نیز داشته باشید و بتوانید علاوه بر حفظ روحیه‌ی خود، تصمیم‌گیری درستی نیز داشته باشید. در چنین شرایط بحرانی و حساسی، زمان و دقت از اهمیت فراوانی برخوردار است. ممکن است یک بیمار به دلیل تاخیر و عملکرد نادرست یک پزشک، جان خود را از دست بدهد. لذا با توجه به اهمیت بالای این موضوع، نیاز است که پزشک، از سرعت عمل و دقت بالایی برخوردار باشد و وجدان اخلاقی و کاری را رعایت نموده و تمام تلاش خود را برای حفظ جان بیمار خود انجام دهد.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم