سختی های ناگفته ی رشته پزشکی از زبان دانشجوی پزشکی شهید بهشتی | 3m-healthtourism

از داوطلبان گروه تجربی که در سال های گذشته شرکت کرده اند و موفق به پذیرش در رشته پزشکی شده اند، نیز می توانید سوال کنید. ۱ الی ۳ ماه آموزش می‌بیند و در آخر هر بخش پس از آزمونی که مهارت‌های عملی و دانش نظری او سنجیده می‌شود به بخش بعدی راه می‌یابد. در پایان این دوره، آزمون جامع دوم برگزار می‌گردد (آزمون پره اینترنی) و فرد پس از کسب نمره‌ی قبولی به دوره‌ی کارورزی بالینی (اینترنی) انتقال می‌یابد. به طور میانگین، شما باید 9 تا 14 سال از زندگی خودتان را صرف تحصیل در رشته پزشکی و گذراندن دروس طاقت فرسای آن کنید که به معنی این است که بهترین سال های جوانی خود را باید صرف مطالعه کتاب های دشوار، کشیک های طولانی مدت، معالجه بیماران و پاسخگویی یه مراجعین کم طاقت کنید. در دوره کارآموزی، دانشجویان باید روش برخورد با بیمار، تهیه شرح حال بیمار و نحوه تشخیص و درمان را فرا بگیرند تا در دوره‌ بعدی – کارورزی- که خود تصمیم گیرنده خواهند بود، بتوانند به کمک بیماران بشتابند و تصمیمات لازم را اتّخاذ نمایند. بعد از پایان دوران علوم پایه، آزمون جامع علوم پایه را در پیش داری.

  • البته در موارد خاص، دانشکده می‌تواند دانشجو را وارد دوره کارآموزی بالینی کند، اما اگر دانشجویی نتواند نمره قبولی کسب کند، باید در طول یک ترم درس باقی مانده را بگذراند وگرنه موظف به تکرار آن درس خواهد بود.
  • داوطلبان باید در طول دوران تحصیل خود تمامی این اصطلاحات دشوار را یاد بگیرند.
  • مشتری مداری و رابطه خوب برقرار کردن با مریض هم مهم و موثره.
  • همچنین، وضعیت اورژانس پزشکی بیمارستان مثل ایست قلبی یا مشکل تنفسی ناگهانی را مدیریت می کنند.

اگر هم خدمت سربازی داشته باشی دیگه به جای طرح سرباز محسوب میشی و حقوقت در حد یک سرباز هست. ضمنا معافیت پزشکی از خدمت سربازی برای فارغ التحصیلان پزشکی خیلی خیلی سخت میدن مگر در شرایطی که طرف تحت هیچ شرایطی قادر به طبابت کردن نباشه یعنی اینقد اوضاع جسمیش داغون شده باشه! در طول دوره دانشجویی هم برای هیچ رشته ای معافیت پزشکی نمیدن ولی معافیت های دیگه رو میدن مثل کفالت.

تخصص طب تشخیصی

واقعا پزشکی اینقدر سخته؟ چرا یکم از خوبیای پزشکی نگفتین؟ همش درس درس درس همش سختی همش کشیک همش امتحان همش خسته و دلسرد شدن..من حتی کنکور هم ندادم ولی انگاری بعد از خوندن این متن از پزشکی دلسرد شدم. بهرحال من به هیچ وجه نمیتونم پامو از این راه بکشم بیرون ..من باید ادامه بدم..و ادامه میدم. چون قراره جون کلی آدمو در آینده نجات بدم..هر کاری هم بخوام انجام بدم سختیه خودشو داره بهرحال.. حق اشتغال شخصی در مطب یا هر مکان دیگری از پزشک عمومی که پس از امضاء تعهدنامه، وارد دوره رزیدنتی شده، ساقط می شود و او تنها موظف است طی این مدت، تمام وقت در اختیار وزارت بهداشت باشد.

معرفی رشته پزشکی – دوره تحصیل مقطع کارشناسی پزشکی عمومی

عزیزان میایین میگین با خوندن مطلب علاقم بیشتر شد و فلان یه کم فکر کنین چرا باید همه برن پزشک بشن؟ پس بقیه مشاغل چی مملکت به بقیه شغلا هم نیاز داره.کاملا معلومه خونواده و فامیل همتون از بچگی تو گوشتون خوندن بچم دکتر میشه و فلان. این خیلی تاثیر منفی داره اونا بدون اینکه شمارو درک کنن واسه چشم و هم چشمی یه چیزی گفتن..اینا همش حرفه جون مردمو نجات بدم و… اکثرا به خاطر موقعیتش توی جامعه و درامدش میان.الان چقدر کمبود معلم داریم؟ توی کلاس ۴۰ نفر دانش آموز هستش. توضیحاتتون واقعااا عالی و واضح بود و منو خیلی بیشتر از قبل به رشته پزشکی علاقه مند کرد واقعااا ممنونم از وقتی که برای این مقاله گذاشتید.

همچنین مجله خبری توریسم سلامتان می توانند در صورت داشتن توانایی مالی مطب نیز تاسیس کنند. جالب است بدانید، دانشگاه‌های ترکیه و قبرس برای تحصیل رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌ها هستند که دانش‌آموزان ایرانی برای پذیرش در آن دانشگاه‌ها اقدام می‌کنند. جایگاه هفتم و هشتم به پزشکان عمومی و متخصصان لثه اختصاص یافته است. این افراد به طور میانگین در سال گذشته در کشورهای توسعه یافته به ترتیب ۱۹۶ و ۱۹۱ هزار دلار کسب درآمد کرده‌اند. این پزشکان برای مراقبت از افراد سالمند دوره می‌بینند و می‌توانند بیمار را در منزل، مطب، خانه سالمندان و بیمارستان درمان کنند. بر اساس نوع بیماری در سالمندان، انواع مختلفی از تخصص‌ها در این شاخه پزشکی وجود دارد.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم