لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه + شرایط پذیرش و شهریه | 3m-healthtourism

یکی دیگر از رتبه بندی های جهانی به منظور تعیین میزان قدرتمندی و کیفیت دانشگاه ها در جهان، رتبه بندی بریکس است. در این رتبه بندی نیز دانشگاه های چین بیشترین شرکت کننده ها در این رده بندی هستند. دانشگاه کوچ ترکیه فقط از طریق دو آزمون SAT و ACT دانشجو می‌پذیرد. برای قبولی در رشته‌ی پزشکی حتما باید معدل پیش دانشگاهی و دیپلمتان بالای ۱۸ باشد و برای بقیه‌ی رشته‌ها معدل بالای ۱۴ نیز مورد قبول است.

http://coopna.ir

جدای از این موارد ضروری دیگری برای تحصیل پزشکی در آمریکا وجود دارد. اینها شامل برآوردن الزامات مدرسه پیش پزشکی به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. تمامی برنامه های پزشکی ارائه شده توسط این دانشگاه، مانند دانشگاه چارلز از سیستم انتقال اعتبار اروپا پیروی می کند. مدرک پزشکی ارائه شده از آن نیز در سطح جهان؛ همچنین وزارت علوم و بهداشت ایران اعتبار دارد. علاوه بر این، دانشگاه پالاتسکی یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا است که در برنامه آراسموس پلاس شرکت دارد. به همین دلیل، به دانشجویان خود این فرصت را می دهد تا بخشی از دوران تحصیل یا کارآموزی خود را در سایر دانشگاه های معتبر دنیا طی کنند.

دانشگاه کارولینسکا

در ضمن با داشتن ویزای کار کانادا نمی توان همزمان ویزای تحصیلی نیز دریافت نمود و این امکان برای شهروندان کانادایی امکان پذیر است. پس از دریافت مدرک دیپلم و مدرک زبان با توانایی مالی مناسب می توانید جهت پذیرش تحصیلی اقدام کنید. درباره بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بخوانید. این دانشگاه با داشتن 16 دپارتمان که تحقیقات بین‌رشته‌ای علمی جامعی را در موضوعات مختلف از معماری و زیست‌شناسی گرفته تا شیمی و فیزیک و پزشکی انجام می‌دهد، سهم قابل‌توجهی در صنعت جهانی علم و فناوری دارد.

  • افرادی که در ایران 7 سال پزشکی را خوانده اند و می خواهند در کانادا تخصص بخوانند.
  • این دانشگاه که در نزدیکی سانفرانسیسکو و استان گلدن ایالت کالیفرنیا و دره سیلیکون واقع‌شده، به دلیل قدرت در فناوری، لقب “کارخانه میلیاردر” را از آن خودکرده است.
  • دوستان برای قبولی در این دانشگاه ها باید هر چه زودتر اقدام کنید، اما اگر در سال های پایه نمرات خوبی نگرفته اید، نگران نباشید.
  • درس ها را به مرور بخوانید و از زمان خود درست استفاده نمایید.
  • پس از 5 سال ورود به آلمان می توان برای اقامت دائم و پس از 8 سال برای شهروندی اقدام کرد البته با شرایطی می توان این مدت زمان را به 2 و 6 سال کاهش داد.

مجله خبری توریسم سلامت در دانشکده‌های پزشکی بسیار رقابتی و سخت است. دانشجویان باید نمرات خوبی داشته باشند ( به ویژه در دوره های علمی ) و نمره بالایی در MCAT کسب کنند، اما عوامل دیگری نیز می توانند شانس شما را برای ورود به دانشکده های پزشکی افزایش دهند. اکثر دانشگاه های پزشکی در چین توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده اند و در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی قرار دارند. در مقایسه با دانشکده های پزشکی در غرب، دانشکده های پزشکی چین شرایط ورود آسان و شهریه کمتری دارند.

دانشگاه فودان

برای پذیرش مستقیم پزشکی از دانشگاه های آلمان باید در همین رشته پزشکی قبول شده باشید. تحصیل در آلمان رایگان است و برای اخذ بورسیه تحصیلی باید از طریق دانشگاه با رزومه علمی خود و سابقه تحصیلیتان اقدام نمایید. بله، در صورت قبولی در کنکور سراسری ایران دیگر نیازی به شرکت در کالج های پزشکی در المان و قبولی در آزمون ورودی ندارید. دانشگاه توکیو، دانشگاه کیوتو، دانشگاه اوزاکا، دانشگاه کیو، دانشگاه توهوکو و غیره از جمله دانشگاه های پزشکی معتبر کشور ژاپن هستند. مهلت مجدد ثبت نام در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ آغاز شد و داوطلبان تا ۱۲ بهمن می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. مهلت مجدد ثبت نام در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ امروز ۱۲ بهمن به پایان می رسد.

دانشگاه مک گیل

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم