معرفی رشته پزشکی از طریق گفت‌و‌گو با دانشجویان | 3m-healthtourism

میزان حقوق دانشجویان پزشکی عمومی در دوره اینترنی سال به سال و دانشگاه به دانشگاه کمی متفاوته ولی در سال ۱۴۰۱ عموما کمتر از ماهانه ۲ میلیون تومان بوده. ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی، برای رشته پزشکی، در سال 1398، در جدول زیر آمده است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، به ازای هر هزار نفر جمعیت، یک پزشک کافی است (یعنی نسبت ۱۰۰۰ به ۱). پس طبق استاندارد جهانی، اگر جمعیت ایران را حدود ۸۰ میلیون نفر، فرض کنیم، وجود ۸۰ هزار پزشک، برای انجام خدمات تشخیصی و بالینی، کافیست. این در حالی است که طبق اعلام رسمی دولت در سال 1398، تعداد پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در ایران از مرز 85 هزار، 41 هزار و 3400 نفر گذشته بود. پس از گذراندن این دوره،‌ مرحله کارورزی آغاز می‌شود که شرط ورود به آن، کسب قبولی در کارموزی کلیه بخش‌ها و درس‌های مرحله قبل و موفقیت در آزمون پیش کارورزیاست.

  • پشتکار یکی از رموز اصلی موفقیت در تمامی جنبه‌های زندگی است.
  • بیمارستان و درمانگاه­های خصوصی یا دولتی، تامین اجتماعی، پزشکی قانونی، پزشک خانواده شهری یا روستایی، شبکه بهداشت، پزشک شرکت نفت، پزشک زندان، سازمان انتقال خون و … هم پزشک عمومی و هم متخصص اینجور جاها میتونن کار کنن.
  • جایگاه هفتم و هشتم به پزشکان عمومی و متخصصان لثه اختصاص یافته است.
  • برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی پزشکی، به مقاله رتبه لازم برای قبولی پزشکی مراجعه کنید.

قبولی در کنکور به یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای دانش‌آموزان و داوطلبان در طول دوران تحصیلی تبدیل شده است. تمامی داوطلبان قبل از کنکور ساعات زیادی را مشغول مطالعه هستند تا در رشته مورد نظر خود قبول شوند. هر رشته تحصیلی در دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش دارد و داوطلبان باید با توجه به این شرایط برای پذیرش در رشته مورد نظر خود آماده شوند.

رشته‌های بدون کنکور تجربی 1401

با بررسی اجمالی وضع موجود بهداشت و درمان کشور به وضوح بر این موضوع واقف هستیم که متأسفانه فقط افراد ساکن در شهرهای بزرگ و مرفه از امکانات بهداشتی و درمانی برخوردارند و در بیش از 60 هزار روستا ما شاهد فقدان امکانات اولیه بهداشتی و درمانی هستیم. خیر رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به طور کامل با یکدیگر متفاوت هستند و رشته‌های متفاوتی دارند. اگر می‌توانید با شرایط استرس‌زا به خوبی کنار بیایید و دلسوزی، صبر و تحمل جسمی داشته باشید، حرفه پزشکی برای شما مناسب است. همچنین ضروری است مهارت‌های ارتباطی، ریاضی و فنی بسیار خوبی را نشان دهید. بیماران می دانند که برای سلامتی و تندرستی باید به پزشک برای درمان اعتماد کنند و در نتیجه این اعتماد تصمیم گیری در مورد سلامتی شان را به پزشک می سپارند. لندن از گران ترین شهرهای دنیا است و هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر شهرهای اروپایی بیشتر است، اما اگر تحصیل در بهترین…

چگونه رشته پزشکی قبول شویم ؟

از سوی دیگر،‌ این روزها، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند حتی برای بیماری‌های ساده‌ای مثل سرماخوردگی فصلی نیز به پزشکان متخصص و فوق تخصص، مراجعه کنند. روند فزاینده این قبیل مراجعات،‌ از یک سو باعث بی‌رونق شدن بازار پزشکان عمومی و از سوی دیگر، موجب بی‌انگیزگی پزشکان متخصص می‌شود. طب اورژانس، یک تخصص بالینی است که به ارزیابی، احیاء، تثبیت، تشخیص و مراقبت از بیماران اورژانس می‌پردازد. این رشته تخصصی، یک رشته پرفشار، با سرعت بالا و با تنوع زیاد است که دربرگیرنده اطلاعات علوم پایه و دانش بالینی لازم و مهارت‌های مناسب جهت تشخیص، تصمیم‌گیری و درمان بیماران مراجعه کننده به اورژانس است. در چند سال اخیر، علاوه بر نمره داوطلبان در آزمون سراسری، معدل آن‌ها در پایه‌های تحصیلی متوسطه نیز، در امتیاز نهایی آن‌ها لحاظ می‌شود.

از آنجا، می‌توانید رزومه خود را طوری بسازید که مجله خبری توریسم سلامت مهارت‌های مرتبط، تجربه کاری، تحصیلات و آموزش، گواهینامه‌ها و هرگونه وابستگی حرفه‌ای باشد. معمولا پس از اتمام تحصیل در ترکیه، مدت زمانی برای یافتن شغل خواهید داشت و در طول این مدت باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید. پس از اتمام تحصیلات و آموزش، می‌توانید جستجوی شغل خود را آغاز کرده و برای موقعیت‌های مختلف در رشته‌ی فوق تخصصی خود درخواست دهید. برخی از چشم پزشکان اغلب در بیمارستان یا کلینیک فعلی خود استخدام می‌شوند، جایی که آموزش فوق تخصصی خود را کسب کرده‌اند.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم