معرفی و انتخاب رشته پزشکی ظرفیت و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری | 3m-healthtourism

بله، می توانید برای تحصیل رایگان در کورس اصلی پزشکی آلمان اقدام نمایید. تحصیل در آلمان کاملا رایگان است و برای تحصیل دکترا نیاز به بررسی سابقه علمی شما داریم. شما می توانید از طریق واتس اپ می توانید با ما در ارتباط باشید.

http://coopna.ir

پذیرش در دانشکده‌های پزشکی بسیار رقابتی و سخت است. دانشجویان باید نمرات خوبی داشته باشند ( به ویژه در دوره های علمی ) و نمره بالایی در MCAT کسب کنند، اما عوامل دیگری نیز می توانند شانس شما را برای ورود به دانشکده های پزشکی افزایش دهند. اکثر دانشگاه های پزشکی در چین توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده اند و در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی قرار دارند. در مقایسه با دانشکده های پزشکی در غرب، دانشکده های پزشکی چین شرایط ورود آسان و شهریه کمتری دارند.

مقاطع تحصیلی و گرایش‌های بهترین دانشگاه‌های پزشکی آمریکا

یکی دیگر از رتبه بندی های جهانی به منظور تعیین میزان قدرتمندی و کیفیت دانشگاه ها در جهان، رتبه بندی بریکس است. در این رتبه بندی نیز دانشگاه های چین بیشترین شرکت کننده ها در این رده بندی هستند. دانشگاه کوچ ترکیه فقط از طریق دو آزمون SAT و ACT دانشجو می‌پذیرد. برای قبولی در رشته‌ی پزشکی حتما باید معدل پیش دانشگاهی و دیپلمتان بالای ۱۸ باشد و برای بقیه‌ی رشته‌ها معدل بالای ۱۴ نیز مورد قبول است.

  • متعهد به ارائه بالاترین سطح مراقبت های بهداشتی مترقی و انجام تحقیقات علمی پیشرفته در هر دو کلاس درس و بخش های بالینی است.
  • اکثریت دانشگاه های پزشکی در اروپا، شرایط مربوط به اقامت در کشور برای دانشجویان بین الملل را در وب سایت رسمی خود درج می کنند.
  • دانشگاه هاروارد، در کمبریج ماساچوست در ایالات‌متحده و در سال 1636 تأسیس شد.
  • از دیدگاه سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US، این دانشگاه رتبه‌ی اول پزشکی در ترکیه را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کرد.
  • درواقع درصد بالایی از آموزش‌های پزشکی این کشور، در این دانشکده ارائه می شوند.
  • توجه داشته باشید که آزمون ورودی تمامی دانشکده های پزشکی دانشگاه چارلز برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … توسط مجموعه آسپیان در ایران برگزار می شود.

جالب است بدانید که دانشجویان پزشکی و پرستاری می‌توانند برای تحصیل در رشته پزشکی، انتخابی از میان 19 کشور داشته باشند. دانشگاه دولتی کمبریج، در سال 1209 در مرکز شهر کمبریج تأسیس شد و تاریخ 800 ساله آن باعث شده است که یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین دانشگاه‌های انگلستان و جهان به شمار آید. این دانشگاه، به 31 دانشکده مستقل تقسیم‌شده و بیش از 70 رشته در آن تدریس می‌شود و باید گفت دانشکده پزشکی، از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین گروه‌های تحصیلی در این دانشگاه به شمار می‌آید. گفتنی است دانشجویان علاقه‌مند به رشته پزشکی، باید یک دوره 7 ساله را در این دانشگاه سپری کنند. رشته پزشکی نه تنها در ایران، بلکه در اغلب کشورهای دنیا از رشته های جذاب به شمار می رود و در اغلب کشورها و دانشگاه های معتبر، تعداد متقاضیان ورود به دوره های تحصیلی این رشته از ظرفیت دوره ها بیشتر است.

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

جدای از این موارد ضروری دیگری برای مجله خبری توریسم سلامت پزشکی در آمریکا وجود دارد. اینها شامل برآوردن الزامات مدرسه پیش پزشکی به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. تمامی برنامه های پزشکی ارائه شده توسط این دانشگاه، مانند دانشگاه چارلز از سیستم انتقال اعتبار اروپا پیروی می کند. مدرک پزشکی ارائه شده از آن نیز در سطح جهان؛ همچنین وزارت علوم و بهداشت ایران اعتبار دارد. علاوه بر این، دانشگاه پالاتسکی یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا است که در برنامه آراسموس پلاس شرکت دارد. به همین دلیل، به دانشجویان خود این فرصت را می دهد تا بخشی از دوران تحصیل یا کارآموزی خود را در سایر دانشگاه های معتبر دنیا طی کنند.

دیدگاه برای “بهترین دانشگاه های پزشکی جهان”

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم