معرفی کامل رشته پزشکی + بازار کار و درآمد » بخون | 3m-healthtourism

برای همینه گاهی میبینیم پزشکی با نمرات و معدل خوب از دانشگاه خوبی هم فارغ التحصیل شده اما بعد از چند سال کار، تشخیص های اشتباه میده یا مریض زیر دستش زیاد میمیره! واقعا پزشکی علمی هست که اگر واردش بشی و بخوای همیشه موفق بمونی باید ز گهواره تا گور دانش بجویی. پس اگر واقعا اهل درس خوندن در دوره دانشجویی نیستید و قصد دارید بعد از کنکور و ورود به دانشگاه تمرکز اصلیتون روی درس نباشه بهتره در انتخاب این رشته تجدید نظر کنید. اطلاعاتی در مورد رشته پزشکی که در اینجا ارائه داد به این منظور نبود که فکر کنید اشباع میشه و باید بیخیال پزشکی بشید!

  • اغلب دانش آموزانی که در دبیرستان وارد رشته تجربی می شوند خود را در لباس سفید تصور می کنند.
  • مشاور گروپ از سال ۱۳۹۲ به صورت تخصصی کار خود را در زمینه مشاوره آغاز کرد و با استعانت از خداوند متعال و اعتماد مردم عزیز کشورمان تاکنون توانسته میلیون ها ساعت مشاوره تلفنی و حضوری ارائه دهد.
  • وظیفه آن ها حفظ جان افراد و جلوگیری یا کاهش احتمال ناتوانی و معلولیت است.

با توجه به مسری بودن این بیماری‌ها، این رشته در کنترل اپیدمی‌های بیماری و هدایت مراکز تصمیم‌گیری بهداشتی در کشور بسیار مهم است. همچنین امتحانات این دوره به صورت ماهانه برگزار می‌شوند و در واقع هر یک ماه، یک ترم محسوب می‌شود که در کل باید 6 یا 7 ترم را بگذرانند. ایران یا همان gp اعتبار دارد اما قانونش این گونه است که شما باید دوره اینترنتی را آنجا هم بگذرانید. به این نکته هم باید توجه کرد که مدت زمان تحصیل پزشکی تو همه تخصص ها و کشورهای دیگر اندازه ایران نیست و بعضی ها طولانی تر است مثلا تخصص رادیولوژی در استرالیا ۵ ساله است. در این دوره کارورزان به مناطق محروم رفته و مشغول به گذراندن طرح کارورزی خود می‌ شوند اما لازمه ورود به این دوره ، گذراندن و موفقیت در آزمون جامعی است که قبل از این مرحله برگزار می شود و شامل کلیاتی از دروس پایه ، اصلی و عمومی فیزیولوژی و علوم بالینی است.

تخصص همه گیری شناسی (اپیدمیولوژیست)

این به خود شما هم بستگی داره که تا کجا ادامه تحصیل بدید و چه تخصص بخونید. بیمارستان و درمانگاه­های خصوصی یا دولتی، تامین اجتماعی، پزشکی قانونی، پزشک خانواده شهری یا روستایی، شبکه بهداشت، پزشک شرکت نفت، پزشک زندان، سازمان انتقال خون و … هم پزشک عمومی و هم متخصص اینجور جاها میتونن کار کنن. متخصص ها و فوق تخصص ها بعد از اتمام طرح هم میتونن مطب بزنن علاوه بر بیمارستان و … اگر هم ادامه بدی بالاتر بری بورد بگیری و … میتونی استاد دانشگاه علوم پزشکی هم بشی و تدریس کنی به عنوان هیات علمی دانشگاه.

دانشگاه فرات در ترکیه

همچنین، مدیریت بخش اورژانس و حوادث غیرمترقبه، از دیگر وظایف پزشک اورژانس، به شمار می رود. متخصص این رشته، همچنین باید بتواند به عنوان عضوی مؤثر از تیم پزشکی با متخصصان رشته‌های دیگر و نیز نظام اورژانس پیش بیمارستانی، همکاری کند. نوع گزینش رشته پزشکی دوره روزانه، به صورت بومی ناحیه‌ای است. یعنی ۶۰ درصد داوطلب‌های سهمیه مناطق، از بین افراد بومی همان ناحیه و ۴۰ درصد از بین غیربومی‌ها انتخاب می‌شوند. پس از دانش‌آموختگی هم مثل همه رشته‌های دیگر دانشگاهی که در دانشگاه‌های دولتی، ارائه می‌شوند، پزشکان، تعهد دارند تا دو برابر مدت تحصیل خود (که از خدمات آموزش رایگان بهرمند بوده‌اند) در داخل کشور، خدمت‌رسانی کنند یا هزینه آن را بپردازند.

متهم ردیف اول آوار ترکیه /عاقبت تراژیک پوپولیسم اردوغان

در زیرمجله خبری توریسم سلامت یک، برای دانش‌آموزان نظام جدید آموزشی (نظام ۳-۳-۶)، سوابق تحصیلی و معدل دیپلم، مطابق جدول زیر، در نمره نهایی آزمون، لحاظ می‌شود. درسزمین‌شناسیریاضیزیستفیزیکشیمیضریب02423همانطور که از این جدول و عناوین رشته‌های دیگر زیرگروه ۱ پیداست، شالوده این زیرگروه بر درس‌های شیمی و زیست استوار است. بنابراین برای قبولی در هریک از رشته‌های این زیرگروه، کسب نمره تراز بالا در درس‌های زیست و شیمی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و درس‌های ریاضی و فیزیک، در اولویت‌های بعدی قرار دارند. ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاهی علوم تجربی را در مطلبدانشگاه های پذیرنده و ظرفیت آنها در آزمون سراسری علوم تجربیبخوانید.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم