یادگیری تلفیقی و اثر بخشی آن در آموزش پرستاری: مطالعه مروری | 3m-healthtourism

این پژوهش یک مطالعه نیمه تجربی است که به­ صورت قبل و بعد روی 65 دانشجوی پرستاری ورودی سال 1391 انجام گرفت. افراد مورد پژوهش شامل کلیه دانشجویان ترم 3 پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بابل بودند که واحدهای اصول و مهارت­ های پرستاری و کارآموزی مربوط به آن را در سال قبل گذرانده و در نیم­سال اول سال تحصیلی93-92، واحد کارآموزی داخلی- جراحی 1 را اخذ نموده بودند. مضافاً بر این­که تعطیلات تابستان باعث می­ شود که در یادگیری مهارت­ های دانشجویان وقفه ایجاد شود، لذا عملاً دانشجویان در طی اخذ کارآموزی داخلی جراحی 1 است که به ­طور جدی درگیر بیمار، پرونده، کاردکس، اجرای سرم، تنظیم قطرات، انجام پانسمان می­ شوند.

دوره اپراتور لیزر (دوره لیزر موهای زائد)

بهبود راحتی، پیامدهای مطلوبی از قبیل مجله خبری توریسم سلامت عملکرد بیمار، ترخیص سریع‌تر وی، عدم مراجعه مجدد و افزایش رضایتمندی از مراقبت به همراه می‌آورد . پرستاران با مداخلاتی می‌توانند راحتی و آسایش را برای بیماران و خانواده‌های آن‌ها فراهم کنند. انجام مداخلات جسمی، عاطفی و محیطی می‌تواند در بهبود راحتی بیمار نقش داشته باشد .

  • جهاد دانشگاهی یکی از نهاد های برگزارکننده دوره های آموزشی کشور بوده و دوره های متفاوتی را در حوزه های گوناگون برگزار می کند.
  • برای آنکه بتواند به عنوان دستیار پرستار کار کنید ابتدا باید در دوره های کمک پرستاری شرکت کنید.
  • کلید واژه‌های مورد استفاده شامل Blended، Integrated، Teaching، Learning و Nursing به صورت مجزا و ترکیبی بودند.
  • نتایج مطالعه آنان نشان داد که نیازهای آموزشی دانشجویان پرستاری در دروس بالینی نظیر تفسیر آزمایشات و آموزش CPR در حد خیلی زیاد است .
  • مدارک آموزشی آکادمی ایرانیان تاثیر بسیار مناسبی برای تقویت رزومه کاری شما جهت کار در داخل کشور و یا مهاجرت و کار در خارج از کشور دارد.

برخلاف نگرانی پرسنل پرستاری، نتایج نشان داد که بیماران به طور کلی در مدیریت مسائل مربوط به مراقبت بیمار کرونایی در منزل به اندازه کافی آموزش دیده‌اند. موسسه آموزشی نیک اندیشانمفتخر به برگزاری دوره هایی کاملا کاربردی است که قسمتی از آن در محیط کار به صورترایگاناست. اساتید صرفا مدرس نیستند بلکه خود در حوزه ای که تدریس می کنند دارای تجربه می باشند و کسب و کار دارند. در انتهای دوره هاگواهینامه معتبرو قابل استعلام دانشگاهی به افراد داده می شود و بهبازار کار معرفی می گردند یا در دپارتمان های خدماتی نیک اندیشان مشغول به کار می شوند. پس از اتمام موفقیت آمیز آموزش دوره کمک بهیاری، افراد متعاقباً ملزم به گذراندن آزمون کمک بهیاری خواهند بود.

انجمن پرستاری ایران

دوره ی کمک پرستاری یک دوره ی آموزشی است که در آن فرد می‌تواند در مورد مهارت‌ها و دانش دستیار پرستاری بیاموزد. یک کمک پرستار در بیمارستان یا مرکز مراقبت های بهداشتی کار می کند. کمک پرستار به بیماران در انجام فعالیت های روزمره زندگی مانند غذا خوردن و حمام کردن کمک می کند. کمک پرستار که گاها به آن ها دستیار پرستار نیز گفته می شود، مراقبت های اولیه را ارائه می دهند و به بیماران در انجام فعالیت های روزانه یاری می رسانند. در کشور ما نیز ضرورت بالایی به نیروهای کمکی در کادر پرستاری و درمانی وجود دارد.

http://coopna.ir

سیتو داییسوک در مطالعه خود بر اثربخشی آموزش پرستاری از راه دور برای مدیریت علائم بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن، از جمله سرطان پروستات مؤثر است، تأکید دارد که مغایر با مطالعه حاضر است . گروه آموزشی داخلی و جراحی، دانشکده پرستاری، بانک ملی ایران، تهران، ایران. کمک بهیاران معتبر تحت نظارت متخصصان و پرستاران دارای مجوز کار می کنند. آن ها از بیمارانی مراقبت می کنند که ناتوان، بیمار، مجروح، و یا معلول هستند و در غیر این صورت قادر به مراقبت از خود نیستند.

شناسایی و اعتباربخشی مولفه های برنامه درسی حل مسئله به منظور آموزش دانشجویان پرستاری

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم