IIHE: کشف اکوسیستم نوآورانه سلامت ایران

IIHE: کشف اکوسیستم نوآورانه سلامت ایران

در حاشیه رویداد نوآوری های سلامت در ایران، پلتفرم «اکوسیستم نوآورانه سلامت در ایران» رونمایی شد. این پلتفرم که قرار است ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌ها، نوآوران و علاقمندان به صنعت سلامت را به هم پیوند دهد و در این بخش از اقتصاد نوآوری کشور هم افزایی ایجاد کند، توسط رضا جمیلی موسس مدتورپرس معرفی شد.

جمیلی در ارائه‌ای در مورد IIHE گفت: در 12 سال حضور در اکوسیستم استارتاپی ایران و در بیش از 6 سال فعالیت Medtorpress، با بیش از 300 استارت‌آپ و کسب‌وکار نوآور سلامت سروکار داشته‌ایم. از سوی دیگر، بیش از 20 رویداد سلامت را برگزار کردیم و در مجموع با بیش از 2000 فعال کسب و کار سلامت تماس گرفتیم. با این تجربه به این نتیجه رسیده ایم که یکی از چالش ها و نیازهای پیش روی اکثر شرکت ها و افراد فعال در این حوزه، امکان ارتباط، انتقال تجربه و یادگیری مستمر است. بستر نوآورانه اکوسیستم سلامت ایران پاسخی به این نیاز است که سعی خواهد کرد این اکوسیستم را بزرگتر و هم افزاتر کند و فعالان آن را با خدمات و محصولات مختلف پیوند دهد.

جمیلی با اشاره به اینکه صنعت نوآورانه سلامت ایران در سال 1403 تحت تأثیر شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های نوآور رشد خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد که چنین بستری بتواند پاسخگوی نیازهای مختلف این اکوسیستم باشد. برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کسب‌وکار، رویدادهای ماهانه و فصلی با محوریت راه‌اندازی کسب‌وکار و استارت‌آپ بر اساس توصیه‌های فعالان قدیمی صنعت سلامت، انتشار گزارش‌های تحلیلی و مقاله‌های سفید درباره فرصت‌های صنعت سلامت و اتصال و تشکیل شبکه. وجود نوآوران در حوزه سلامت، ارائه ایده های تجاری و همچنین سرمایه گذاران مخاطره آمیز در حوزه سلامت از دیگر اهداف موسسه IIHE است.

حوزه‌هایی مانند سلامت دیجیتال، هوش مصنوعی، فین‌تک و سلامت، گردشگری پزشکی، اسپا و تندرستی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، امسال غذا و سبک زندگی، طول عمر، صنعت تشخیص و آزمایشگاه، سلامت زنان و کودکان و … از جمله حوزه‌هایی خواهند بود که در این پلتفرم روی آن تمرکز کنید.

متقاضیان عضویت در شبکه نوآوران سلامت ایران می توانند با پرکردن فرم زیر از اطلاعیه ها، برنامه ها و خدمات آتی این بستر مطلع شوند.

منبع: https://medtourpress.ir/iihe-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7/

#IIHE #کشف #اکوسیستم #نوآورانه #سلامت #ایران

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم