پرتال آموزش سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران | 3m-healthtourism

نتایج مطالعه حاضر بیانگر آن بود که بعد از اجرای آموزش، بیشترین تغییرات یادگیری در بالین، در ارتباط با حیطه شناخت انواع سرم­ها و توانایی اجرای آن توسط دانشجویان مشاهده شد. نتایج مطالعه قلی­زاده پاشا و همکاران نشان داد که میزان آگاهی پرستاران از سرم­ها بسیار نامطلوب است. این مطلب بیانگر آن است که پرستاران فارغ­ التحصیل آشنایی و مهارت لازم را در زمان تحصیل کسب ننمودند . Razavykia در مطالعه خود بیان می­کند 5/53 درصد دانشجویان قادر هستند مطالب آموخته شده را بر بالین بیمار اجرا نمایند . بنا به پژوهش وهابی و همکاران 23/54 درصد دانشجویان پرستاری وضعیت آموزش بالینی را در حیطه دستیابی به اهداف و برنامه آموزشی در حد متوسط و 80 درصد مربیان در حد خوب ارزیابی کردند.

وظایف کمک پرستار چیست؟

برای دریافت اخبار و اطلاعیه های مهم نشریه در خبرنامه نشریه مشترک شوید. نقل وانتقال بیمار به صندلی و تخت و وضعیت دهی به بیماران را انجام دهد. به عنوان مثال، اگر شما بیماری دارید که مبتلا به بیماری آلزایمر بوده ممکن است ناگهان خشمگین شده و داد بزند. یا بیماری پارکینسون در خانه و لرزش دست دارد و قادر نیست وسایل خود را به شیوه درست جابجا کند.

نقد و بررسی‌ها

علاقه مندان می توانند در کلیه دوره های آموزشی موجود بدون نیاز به حضور از سراسر دنیا شرکت نمایند. بسته به سطح تحصیلات و تجربه ای که یک پرستار دارد می تواند به پست های مدیریتی پرستاری در بیمارستان برسد. گذشته از این پرستار می تواند به عنوان پرستار و سالمند یا کودک در منزل آنها خدمات رسانی کند. پرستار وظیفه دارد تا وضعیت سلامتی بیمار را به صورت مرتب کنترل کند و مطابق با دستورات پزشک متخصص مراقبت از بیمار را انجام دهد. پرستار قادر است توضیحات درستی به خانواده بیمار داده و در مراقبت از وی آنها را راهنمایی کند.

هزینه دوره

در سال های اخیر فارغ التحصیلان زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی وارد بازار کار شده اند. اطلاعات ارائه‌شده با آموزش پرستاری از راه دور منجر به بهبود اطلاعات هنگام خود‌مراقبتی با توجه ویژه به بهبود مهارت‌های بیمار در زمینه سلامت جسمی و روانی، مدیریت درد و سایر مشکلات مربوط به بیماری می‌شود. با این حال، اثر آموزش پرستاری از راه دور در این مطالعه قانع‌کننده نبود .

  • نتایج مطالعه حاضر بیانگر آن بود که بعد از اجرای آموزش، بیشترین تغییرات یادگیری در بالین، در ارتباط با حیطه شناخت انواع سرم­ها و توانایی اجرای آن توسط دانشجویان مشاهده شد.
  • بسیاری از ما وقتی در یک دوره آموزشی مانند دوره کمک پرستاری شرکت می کنیم، تمایل داریم مدرک کمک پرستاری که دریافت می کنیم، معتبر باشد.
  • از محدودیت‌های مطالعه، حاضر نبودن مطالعه مشابه در زمینه مراقبت‌های آموزش پرستاری از راه دور در درمان بیماران مبتلا به کووید ـ 19، عدم امکان کورسازی، محدود بودن تعداد افراد مورد مطالعه است.
  • تمامی اطلاعات مربوط به افراد مورد بررسی به‌طور محرمانه ضبط و باقی خواهد ماند؛ بیماران مختار هستند هر زمانی که مایل باشند از طرح خارج شوند.
استفاده از یک الگوی تدریس، به تنهایی قادر به پیشبرد مجله خبری توریسم سلامت نیست و به منظور ایجاد دوره‌های فعال یادگیری و ایجاد زمینه فکر کردن در یادگیرندگان، باید تلفیقی از طیف‌های آموزشی و الگوهای تدریس استفاده کرد. یادگیری تلفیقی، رویکردی جدید در طراحی آموزشی است که به عنوان به کارگیری بیش از یک روش، استراتژی، تکنیک یا رسانه در آموزش تعریف می‌شود. هدف از این مطالعه مروری، بررسی و ارائه‌ی منسجم موضوعات مرتبط با مبحث یادگیری تلفیقی، با تکیه بر آموزش پرستاری است. مقاله حاضر یک مطالعه مروری است که محتوای لازم برای نگارش آن از طریق جستجوی پایگاه‌های اطلاعاتی PubMed، Science Direct، SID، IranMedex، Magiran به دست آمده است.

http://coopna.ir

توسط دکتر زادان فرخ

دکتر زادان فرخ متخصص قلب هستم